TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-20-39SZ-6117-LC
AFD51-20-39SZ-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-20-39SZ-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 39POS SKT
Datasheet Download
AFD51-20-39SZ-6117-LC.pdf
Availability of AFD51-20-39SZ-6117-LC
QUANTITY
AFD51-20-39SZ-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-20-39SZ-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD51-20-39SZ-6117-LC
Number of Positions39
Shell Size - Insert20-39
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (2), 20 (37)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-20-39SZ-6117-LC
AFD51-20-39SZ-6117-LC Details Description
Related parts for AFD51-20-39SZ-6117-LC
ANTENNA CDMA AND F2 R/A datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 100K OHM 20SSOP datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 100MHZ 119BGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SW DIP RECESS RCKR 6POS AU datasheet.pdf
ZSFP+ STACKED 2X4 W/LIGHT PIPE datasheet.pdf
SPEAKER 21 OHM WATERPROOF ROUND datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 800MA 120 MOHM datasheet.pdf