Vishay/Sprague 199D105X9025A1V1E3
199D105X9025A1V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D105X9025A1V1E3
Brief Description
CAP TANT 1UF 25V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D105X9025A1V1E3.pdf
Availability of 199D105X9025A1V1E3
QUANTITY
199D105X9025A1V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D105X9025A1V1E3
Internal Part NumberEIS-199D105X9025A1V1E3
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance1.0µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.280" (7.11mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)