TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-22-12PN-6139
AFD51-22-12PN-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-22-12PN-6139
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 12POS PIN
Datasheet Download
AFD51-22-12PN-6139.pdf
Availability of AFD51-22-12PN-6139
QUANTITY
AFD51-22-12PN-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-22-12PN-6139
Internal Part NumberEIS-AFD51-22-12PN-6139
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions12
Shell Size - Insert22-12
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-22-12PN-6139
Related LinksAFD51-22-, AFD51-22-12PN-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-22-12PN-6139 Details Description
Related parts for AFD51-22-12PN-6139
IC ENCORE MCU FLASH 32K 68PLCC datasheet.pdf
IC ADC 12BIT+SAR 4CHAN 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 240PF 50V 0605 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS T/H GOLD 1.5MM datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL BLANK/GREEN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf