TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-22-12PN-6141
AFD51-22-12PN-6141 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-22-12PN-6141
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 12POS PIN
Datasheet Download
AFD51-22-12PN-6141.pdf
Availability of AFD51-22-12PN-6141
QUANTITY
AFD51-22-12PN-6141 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-22-12PN-6141
Internal Part NumberEIS-AFD51-22-12PN-6141
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions12
Shell Size - Insert22-12
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-22-12PN-6141
Related LinksAFD51-22-, AFD51-22-12PN-6141 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-22-12PN-6141 Details Description
Related parts for AFD51-22-12PN-6141
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT LNA/VGA/AAF 100TQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW ALF2 datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES 218 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 40VOUT 25W datasheet.pdf
RES SMD 0.082 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR RA datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf