TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-24-19SN-6117-LC
AFD51-24-19SN-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-24-19SN-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
AFD51-24-19SN-6117-LC.pdf
Availability of AFD51-24-19SN-6117-LC
QUANTITY
AFD51-24-19SN-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-24-19SN-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD51-24-19SN-6117-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert24-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-24-19SN-6117-LC
AFD51-24-19SN-6117-LC Details Description
Related parts for AFD51-24-19SN-6117-LC
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN PIN #0 INT THREAD datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
TS HIGH STRENGTH DISC 2" A MED datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
KIT EVAL HMC836LP6CE datasheet.pdf
SR BTS PC RA 9 ASY P datasheet.pdf
XFMR DM-FLYBACK EP10 SMT datasheet.pdf
RES 22 OHM 5% WW datasheet.pdf