TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-24-31SX-6139
AFD51-24-31SX-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-24-31SX-6139
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 31POS SKT
Datasheet Download
AFD51-24-31SX-6139.pdf
Availability of AFD51-24-31SX-6139
QUANTITY
AFD51-24-31SX-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-24-31SX-6139
Internal Part NumberEIS-AFD51-24-31SX-6139
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-24-31SX-6139
Related LinksAFD51-24-, AFD51-24-31SX-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-24-31SX-6139 Details Description
Related parts for AFD51-24-31SX-6139
JUMPER-H1500TR/A2015L/H1500TR 2" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 8DIP datasheet.pdf
SOCKET STB 14 FOR SAK 4 datasheet.pdf
CONN HOUS 6POS 94V-2 MATE-N-LOK datasheet.pdf
CABLE 6POS M8 SOCKET-WIRE 1.5M datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM 20A FASTON datasheet.pdf
RES 218 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf