TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-24-61SX-6141
AFD51-24-61SX-6141 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-24-61SX-6141
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 61POS SKT
Datasheet Download
AFD51-24-61SX-6141.pdf
Availability of AFD51-24-61SX-6141
QUANTITY
AFD51-24-61SX-6141 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-24-61SX-6141
Internal Part NumberEIS-AFD51-24-61SX-6141
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-24-61SX-6141
Related LinksAFD51-24-, AFD51-24-61SX-6141 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-24-61SX-6141 Details Description
Related parts for AFD51-24-61SX-6141
OPTOISO 5KV 2CH TRANSISTOR 8SMD datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FFC HEADER 10POS 2.54MM datasheet.pdf
RES MO 1W 300 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKT R/A datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 4DSBGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 100 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 2A 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf