TE Connectivity Deutsch Connectors AFD54-16-26SW-6141
AFD54-16-26SW-6141 picture photo
Mfg. Part Number
AFD54-16-26SW-6141
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT
Datasheet Download
AFD54-16-26SW-6141.pdf
Availability of AFD54-16-26SW-6141
QUANTITY
AFD54-16-26SW-6141 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD54-16-26SW-6141
Internal Part NumberEIS-AFD54-16-26SW-6141
Number of Positions26
Shell Size - Insert16-26
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD54-16-26SW-6141
Related LinksAFD54-16-, AFD54-16-26SW-6141 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD54-16-26SW-6141 Details Description
Related parts for AFD54-16-26SW-6141
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS VERT SMD TIN datasheet.pdf
FILTER MULTI-STAGE HI PERFORM 1A datasheet.pdf
T-STRUT 16.85"X1" FOR CARD RACK datasheet.pdf
FIXED IND 2NH 300MA 100 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.24UF RADIAL datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 1098MHz, 15360-Cell, CMOS IC datasheet.pdf