TE Connectivity Deutsch Connectors AFD54-22-41SX-6117
AFD54-22-41SX-6117 picture photo
Mfg. Part Number
AFD54-22-41SX-6117
Brief Description
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
AFD54-22-41SX-6117.pdf
Availability of AFD54-22-41SX-6117
QUANTITY
AFD54-22-41SX-6117 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD54-22-41SX-6117
Internal Part NumberEIS-AFD54-22-41SX-6117
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions41
Shell Size - Insert22-41
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A, 13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD54-22-41SX-6117
Related LinksAFD54-22-, AFD54-22-41SX-6117 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD54-22-41SX-6117 Details Description
Related parts for AFD54-22-41SX-6117
CONN RECEPT 26 POS PIN SILVER datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 172K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
TRANSFORMER POE LAN datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
LUG ALUMINUM MECH 2 HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf