TE Connectivity Deutsch Connectors AFD56-14-18PN-6141
AFD56-14-18PN-6141 picture photo
Mfg. Part Number
AFD56-14-18PN-6141
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN
Datasheet Download
AFD56-14-18PN-6141.pdf
Availability of AFD56-14-18PN-6141
QUANTITY
AFD56-14-18PN-6141 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD56-14-18PN-6141
Internal Part NumberEIS-AFD56-14-18PN-6141
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD56-14-18PN-6141
Related LinksAFD56-14-, AFD56-14-18PN-6141 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD56-14-18PN-6141 Details Description
Related parts for AFD56-14-18PN-6141
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES 33 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FAN BLOWER 97.2X33MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 3.4KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 35mA Backlight 10-VSON (3x3) datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 12-14 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CABLE ASSY 2.5BAY SM DUAL 15M1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf