TE Connectivity Deutsch Connectors AFD56-14-18PZ-6117-LC
AFD56-14-18PZ-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD56-14-18PZ-6117-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN
Datasheet Download
AFD56-14-18PZ-6117-LC.pdf
Availability of AFD56-14-18PZ-6117-LC
QUANTITY
AFD56-14-18PZ-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD56-14-18PZ-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD56-14-18PZ-6117-LC
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions18
Shell Size - Insert14-18
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD56-14-18PZ-6117-LC
AFD56-14-18PZ-6117-LC Details Description
Related parts for AFD56-14-18PZ-6117-LC
SENSOR REFL MIDDLE H-TYPE OSC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC COMPARATOR LP 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.047 OHM 1% 1W 2412 datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV RS422/RS485 16SOIC datasheet.pdf
ENCODER MODULE 3CH 1024CPR 6MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES SMD 0.91 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf