TE Connectivity Deutsch Connectors AFD56-14-19PN-6139
AFD56-14-19PN-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD56-14-19PN-6139
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN
Datasheet Download
AFD56-14-19PN-6139.pdf
Availability of AFD56-14-19PN-6139
QUANTITY
AFD56-14-19PN-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD56-14-19PN-6139
Internal Part NumberEIS-AFD56-14-19PN-6139
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert14-19
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD56-14-19PN-6139
Related LinksAFD56-14-, AFD56-14-19PN-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD56-14-19PN-6139 Details Description
Related parts for AFD56-14-19PN-6139
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 2AG datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS 1.25MM SMD TIN datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
REFERENCE DESIGN FOR ADC16V130 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEVEL 240VAC CHASSIS datasheet.pdf
FERRITE CORE ER 1.5UH N87 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 160VDC datasheet.pdf