TE Connectivity Deutsch Connectors AFD56-20-39PW-6140
AFD56-20-39PW-6140 picture photo
Mfg. Part Number
AFD56-20-39PW-6140
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN
Datasheet Download
AFD56-20-39PW-6140.pdf
Availability of AFD56-20-39PW-6140
QUANTITY
AFD56-20-39PW-6140 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD56-20-39PW-6140
Internal Part NumberEIS-AFD56-20-39PW-6140
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD56-20-39PW-6140
Related LinksAFD56-20-, AFD56-20-39PW-6140 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD56-20-39PW-6140 Details Description
Related parts for AFD56-20-39PW-6140
IC REG LDO 3.3V 0.5A SC63 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC RS232 3V5.5V DRVR ESD 20-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP ARRAY 15PF 50V NP0 0612 datasheet.pdf
HDM BP GP POL PN AF 144CKT datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 1W HOOK datasheet.pdf
REGULATOR PRM 48V 10.42A 500W datasheet.pdf
RES SMD 500OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf