TE Connectivity Deutsch Connectors AFD57-14-19PN-6139
AFD57-14-19PN-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD57-14-19PN-6139
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN
Datasheet Download
AFD57-14-19PN-6139.pdf
Availability of AFD57-14-19PN-6139
QUANTITY
AFD57-14-19PN-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD57-14-19PN-6139
Internal Part NumberEIS-AFD57-14-19PN-6139
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert14-19
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD57-14-19PN-6139
Related LinksAFD57-14-, AFD57-14-19PN-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD57-14-19PN-6139 Details Description
Related parts for AFD57-14-19PN-6139
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.3V SOT23-5 datasheet.pdf
IC PWR 8-BIT SHIFT REGIS 16TSSOP datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.01% 1/5W 1506 datasheet.pdf
KJA 100C 100#22D SKT PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf