TE Connectivity Deutsch Connectors AFD57-16-26PY-6233
AFD57-16-26PY-6233 picture photo
Mfg. Part Number
AFD57-16-26PY-6233
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN
Datasheet Download
AFD57-16-26PY-6233.pdf
Availability of AFD57-16-26PY-6233
QUANTITY
AFD57-16-26PY-6233 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD57-16-26PY-6233
Internal Part NumberEIS-AFD57-16-26PY-6233
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions26
Shell Size - Insert16-26
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD57-16-26PY-6233
Related LinksAFD57-16-, AFD57-16-26PY-6233 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD57-16-26PY-6233 Details Description
Related parts for AFD57-16-26PY-6233
IDC CABLE - HSC10H/AE10M/HPK10H datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER XH TOP 4POS 2.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf