TE Connectivity Deutsch Connectors AFD57-18-32PZ-6233
AFD57-18-32PZ-6233 picture photo
Mfg. Part Number
AFD57-18-32PZ-6233
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN
Datasheet Download
AFD57-18-32PZ-6233.pdf
Availability of AFD57-18-32PZ-6233
QUANTITY
AFD57-18-32PZ-6233 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD57-18-32PZ-6233
Internal Part NumberEIS-AFD57-18-32PZ-6233
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD57-18-32PZ-6233
Related LinksAFD57-18-, AFD57-18-32PZ-6233 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD57-18-32PZ-6233 Details Description
Related parts for AFD57-18-32PZ-6233
SCREWDRIVER PHILLIPS #00 datasheet.pdf
IC ADC 2CH 12BT 3V 150KSPS 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 5/8" 7/16-20 5V datasheet.pdf
CAP TACTILE TRIANGULAR BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
BOARD EVAL ICEBLINK40-HX1K datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 1.5W DO213AB datasheet.pdf