TE Connectivity Deutsch Connectors AFD57-8-33PN-6139
AFD57-8-33PN-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD57-8-33PN-6139
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN
Datasheet Download
AFD57-8-33PN-6139.pdf
Availability of AFD57-8-33PN-6139
QUANTITY
AFD57-8-33PN-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD57-8-33PN-6139
Internal Part NumberEIS-AFD57-8-33PN-6139
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions3
Shell Size - Insert8-33
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD57-8-33PN-6139
Related LinksAFD57-8-, AFD57-8-33PN-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD57-8-33PN-6139 Details Description
Related parts for AFD57-8-33PN-6139
IDC CABLE - MDH50K/MC50M/MDL50K datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
COVER GREY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG AUDIO 4CON 2.5MM WHT datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf