TE Connectivity Deutsch Connectors AFD57-8-33PN-6140
AFD57-8-33PN-6140 picture photo
Mfg. Part Number
AFD57-8-33PN-6140
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN
Datasheet Download
AFD57-8-33PN-6140.pdf
Availability of AFD57-8-33PN-6140
QUANTITY
AFD57-8-33PN-6140 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD57-8-33PN-6140
Internal Part NumberEIS-AFD57-8-33PN-6140
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions3
Shell Size - Insert8-33
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD57-8-33PN-6140
Related LinksAFD57-8-, AFD57-8-33PN-6140 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD57-8-33PN-6140 Details Description
Related parts for AFD57-8-33PN-6140
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 260MHZ 32-LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS VERT TIN .100 datasheet.pdf
VARISTOR 14V 40A 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 1.81A 55 MOHM TH datasheet.pdf
RES 37.7K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf