TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-20-16PZ-6233
AFD58-20-16PZ-6233 picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-20-16PZ-6233
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN
Datasheet Download
AFD58-20-16PZ-6233.pdf
Availability of AFD58-20-16PZ-6233
QUANTITY
AFD58-20-16PZ-6233 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-20-16PZ-6233
Internal Part NumberEIS-AFD58-20-16PZ-6233
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-20-16PZ-6233
Related LinksAFD58-20-, AFD58-20-16PZ-6233 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD58-20-16PZ-6233 Details Description
Related parts for AFD58-20-16PZ-6233
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 110MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2812 datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ5 M25 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
1.25MM M/L 10POS 30AWG 150MM datasheet.pdf
RES 4.87M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf