TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-20-39PY-6117-LC
AFD58-20-39PY-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-20-39PY-6117-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN
Datasheet Download
AFD58-20-39PY-6117-LC.pdf
Availability of AFD58-20-39PY-6117-LC
QUANTITY
AFD58-20-39PY-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-20-39PY-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD58-20-39PY-6117-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (2), 20 (37)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-20-39PY-6117-LC
AFD58-20-39PY-6117-LC Details Description
Related parts for AFD58-20-39PY-6117-LC
RESONATOR SAW 433.920MHZ SMD datasheet.pdf
Connector Header 78 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC SW ANLG QUAD SPST 2NO/NC16DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.81MM datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 30pF 30 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 7A VFN datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 50V BIPOLAR SOT553 datasheet.pdf
GT 61C 61#16 PIN RECP WALL RM datasheet.pdf
CAP 82 UF 20% 50 V datasheet.pdf