TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-22-12PN-6140
AFD58-22-12PN-6140 picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-22-12PN-6140
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN
Datasheet Download
AFD58-22-12PN-6140.pdf
Availability of AFD58-22-12PN-6140
QUANTITY
AFD58-22-12PN-6140 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-22-12PN-6140
Internal Part NumberEIS-AFD58-22-12PN-6140
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions12
Shell Size - Insert22-12
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-22-12PN-6140
Related LinksAFD58-22-, AFD58-22-12PN-6140 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD58-22-12PN-6140 Details Description
Related parts for AFD58-22-12PN-6140
RES SMD 1.6M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
OSC XO 49.152MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
POT 1K OHM 2.25W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 2W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
708FX2-ST ETHERNET SWITCH datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.3A 230 MOHM SMD datasheet.pdf