TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-24-31SY-6117-LC
AFD58-24-31SY-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-24-31SY-6117-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT
Datasheet Download
AFD58-24-31SY-6117-LC.pdf
Availability of AFD58-24-31SY-6117-LC
QUANTITY
AFD58-24-31SY-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-24-31SY-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD58-24-31SY-6117-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-24-31SY-6117-LC
AFD58-24-31SY-6117-LC Details Description
Related parts for AFD58-24-31SY-6117-LC
HOOK-UP 18AWG GRN/YEL 1000' datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28DIP datasheet.pdf
IC CTRLR HOT PLUG NEG VOLT 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
D-650-14XT RING BZD INSUL TAPE datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT GOLD 4POS datasheet.pdf
PAC-RX3I-HE10-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
PSOP-8 STENCIL datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf