TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-24-61PN-6141
AFD58-24-61PN-6141 picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-24-61PN-6141
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN
Datasheet Download
AFD58-24-61PN-6141.pdf
Availability of AFD58-24-61PN-6141
QUANTITY
AFD58-24-61PN-6141 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-24-61PN-6141
Internal Part NumberEIS-AFD58-24-61PN-6141
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-24-61PN-6141
Related LinksAFD58-24-, AFD58-24-61PN-6141 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD58-24-61PN-6141 Details Description
Related parts for AFD58-24-61PN-6141
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 48VIN 3A 3.3V HZ 6SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 2A SYNC BUCK 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 83MA 11 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 4SMD datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.5A 114 MOHM datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf