TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-24-61PX-6117-LC
AFD58-24-61PX-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-24-61PX-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN
Datasheet Download
AFD58-24-61PX-6117-LC.pdf
Availability of AFD58-24-61PX-6117-LC
QUANTITY
AFD58-24-61PX-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-24-61PX-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD58-24-61PX-6117-LC
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-24-61PX-6117-LC
AFD58-24-61PX-6117-LC Details Description
Related parts for AFD58-24-61PX-6117-LC
CONN HEADER .100 SINGL STR 7POS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 200MA DO35 datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS MTA-100 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN SPLICE 16-20.5AWG THRU datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
RES 13.5 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP 180 UF 20% 50 V datasheet.pdf