TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-24-61PX-6141
AFD58-24-61PX-6141 picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-24-61PX-6141
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN
Datasheet Download
AFD58-24-61PX-6141.pdf
Availability of AFD58-24-61PX-6141
QUANTITY
AFD58-24-61PX-6141 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-24-61PX-6141
Internal Part NumberEIS-AFD58-24-61PX-6141
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-24-61PX-6141
Related LinksAFD58-24-, AFD58-24-61PX-6141 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD58-24-61PX-6141 Details Description
Related parts for AFD58-24-61PX-6141
PILOT LIGHT 12V INCAND SQR BLUE datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 4A TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 125POS TYPE B VERT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC UART CMOS QUAD 44PLCC datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf