TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-24-61SW-6233
AFD58-24-61SW-6233 picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-24-61SW-6233
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT
Datasheet Download
AFD58-24-61SW-6233.pdf
Availability of AFD58-24-61SW-6233
QUANTITY
AFD58-24-61SW-6233 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-24-61SW-6233
Internal Part NumberEIS-AFD58-24-61SW-6233
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-24-61SW-6233
Related LinksAFD58-24-, AFD58-24-61SW-6233 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD58-24-61SW-6233 Details Description
Related parts for AFD58-24-61SW-6233
IC REG LDO 3.3V/ADJ 1A 16TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 20% 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP ZERO-DRIFT 350KHZ 8SON datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC DISK 1000OHM 25C datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 200MHZ 256CABGA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO220AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
MICRO 9C S 24" WHT FLOAT datasheet.pdf