TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-24-61SZ-6117-LC
AFD58-24-61SZ-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-24-61SZ-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT
Datasheet Download
AFD58-24-61SZ-6117-LC.pdf
Availability of AFD58-24-61SZ-6117-LC
QUANTITY
AFD58-24-61SZ-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-24-61SZ-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD58-24-61SZ-6117-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-24-61SZ-6117-LC
AFD58-24-61SZ-6117-LC Details Description
Related parts for AFD58-24-61SZ-6117-LC
RES SMD 560K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH BUS 8BIT FET 20-VQFN datasheet.pdf
LAMP WHITE 28V PANEL MOUNT datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 12A DPAK datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CBL RIBN 26COND 0.050 BLACK 300' datasheet.pdf
IC MIXER 10.7-12.75GHZ 16DHVQFN datasheet.pdf
TG4040 SHEET 300X300X0.5MM datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 3.43MM datasheet.pdf
CBL STR MALE-R/A FEMAL 2POS 12' datasheet.pdf