Cornell Dubilier Electronics AFK228M10H32T-F
AFK228M10H32T-F picture photo
Mfg. Part Number
AFK228M10H32T-F
Brief Description
CAP ALUM 2200UF 20% 10V SMD
Datasheet Download
AFK228M10H32T-F.pdf
Availability of AFK228M10H32T-F
QUANTITY
AFK228M10H32T-F Order Process
Ship out your order
Specifications of AFK228M10H32T-F
Internal Part NumberEIS-AFK228M10H32T-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)60 mOhm
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current825mA
Impedance60 mOhm
Lead Spacing-
Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)0.531" (13.50mm)
Surface Mount Land Size0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFK228M10H32T-F
Related LinksAFK228M, AFK228M10H32T-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
AFK228M10H32T-F Details Description
Related parts for AFK228M10H32T-F
66900-34-QKE II FEMALE datasheet.pdf
KIT EVAL FOR DS1865 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 600W datasheet.pdf
IC DGTL POT 2CH 50K 14TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
CABLE 12COND 18AWG BLK SHLD 100' datasheet.pdf
CABLE 7COND 16AWG SHLD 100' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 130MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN SOCKET 20POS WIREMOUNT .050 datasheet.pdf