Abracon Corporation AFS14A26-915.00-T2
AFS14A26-915.00-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AFS14A26-915.00-T2
Brief Description
FILTER SAW 915.00 MHZ SMD
Datasheet Download
AFS14A26-915.00-T2.pdf
Availability of AFS14A26-915.00-T2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AFS14A26-915.00-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFS14A26-915.00-T2
Internal Part NumberEIS-AFS14A26-915.00-T2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
3D ModelAFS14.pdfAFS14.stp
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency915MHz Center
Bandwidth26MHz
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss2.5dB
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.028" (0.70mm)
Size / Dimension0.055" L x 0.043" W (1.40mm x 1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFS14A26-915.00-T2
Related LinksAFS14A26-, AFS14A26-915.00-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AFS14A26-915.00-T2 Details Description
Related parts for AFS14A26-915.00-T2
WIRE TIE 5.75" 18# datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MICRO 7POS PLUG W/PIN 18" WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
MINISAS 5M 26AWG datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf