Abracon Corporation AFS14A35-1591.50-T3
AFS14A35-1591.50-T3 picture photo
Mfg. Part Number
AFS14A35-1591.50-T3
Brief Description
FILTER SAW 1591.50 MHZ SMD
Datasheet Download
AFS14A35-1591.50-T3.pdf
Availability of AFS14A35-1591.50-T3
QUANTITY
AFS14A35-1591.50-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFS14A35-1591.50-T3
Internal Part NumberEIS-AFS14A35-1591.50-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAFS14.pdfAFS14.stp
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency1.592GHz Center
Bandwidth35MHz
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss2.4dB
ApplicationsGeneral Purpose
Package / Case5-SMD, No Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.028" (0.70mm)
Size / Dimension0.055" L x 0.043" W (1.40mm x 1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFS14A35-1591.50-T3
Related LinksAFS14A35-, AFS14A35-1591.50-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AFS14A35-1591.50-T3 Details Description
Related parts for AFS14A35-1591.50-T3
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
TERM RECT TONGUE 22-16AWG PIDG datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS .100" T/H DUAL datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 630V NP0 2220 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 115 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 19.05MM ID 50MM L datasheet.pdf
CONN HDR 51POS 0.100 SMD datasheet.pdf
RES SMD 10.6K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf