Microsemi SoC AFS1500-FGG484
AFS1500-FGG484 picture photo
Mfg. Part Number
AFS1500-FGG484
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 223 I/O 484FBGA
Datasheet Download
AFS1500-FGG484.pdf
Availability of AFS1500-FGG484
QUANTITY
AFS1500-FGG484 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFS1500-FGG484
Internal Part NumberEIS-AFS1500-FGG484
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDDR Frequency 25/Jan/2013
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesFusion®
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits276480
Number of I/O223
Number of Gates1500000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFS1500-FGG484
Related LinksAFS1500, AFS1500-FGG484 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
AFS1500-FGG484 Details Description
Related parts for AFS1500-FGG484
HOOK-UP SOLID 26AWG WHITE 100' datasheet.pdf
TIMER RESET MEM 12M 115VAC BASE datasheet.pdf
POT 470 OHM 1/5W CARBON LINEAR datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD 16TSSOP datasheet.pdf
RES 22 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR SEALED GAUGE 0-3000 PSI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 8SKT CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf