Taiyo Yuden AG20P152F-H3D
AG20P152F-H3D picture photo
Mfg. Part Number
AG20P152F-H3D
Manufacturer
Product Category
Gas Discharge Tube Arresters (GDT)
Brief Description
GDT 1500V 500V THROUGH HOLE
Datasheet Download
AG20P152F-H3D.pdf
Availability of AG20P152F-H3D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AG20P152F-H3D Order Process
Ship out your order
Specifications of AG20P152F-H3D
Internal Part NumberEIS-AG20P152F-H3D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyGas Discharge Tube Arresters (GDT)
SeriesAG
PackagingBulk
Voltage - DC Spark Over (Nom)1500V
Impulse Discharge Current (8/20µs)-
Tolerance±500V
Number of Poles2
Fail ShortNo
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Box
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AG20P152F-H3D
Related LinksAG20P1, AG20P152F-H3D Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
AG20P152F-H3D Details Description
Related parts for AG20P152F-H3D
IC CTRLR HOTSWAP NEGVOLT 10MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 32POS TIN PCB datasheet.pdf
CONN CAP FOR RJ45 RCPT CIRCULAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BOOST 2.5V 0.85A 10MSOP datasheet.pdf
CAP SQUARE INDICATOR RED datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FRONT MNT CRIMP datasheet.pdf
CONN RECEPT 68POS 1.27MM DUAL datasheet.pdf
RES 78.333K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
RECTIFIER MOD 1600V 160A DUAL DK datasheet.pdf