Taoglas Limited AGGBP.25B.07.0060A
AGGBP.25B.07.0060A picture photo
Mfg. Part Number
AGGBP.25B.07.0060A
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT MOD GPS 60MM 2STAGE MHFI SAW
Datasheet Download
AGGBP.25B.07.0060A.pdf
Availability of AGGBP.25B.07.0060A
QUANTITY
AGGBP.25B.07.0060A Order Process
Ship out your order
Specifications of AGGBP.25B.07.0060A
Internal Part NumberEIS-AGGBP.25B.07.0060A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (1 GHz ~ 2 GHz)
Frequency (Center/Band)1.575GHz, 1.602GHz
Frequency Range1.575GHz ~ 1.602GHz
Antenna TypeCeramic Patch
Number of Bands2
VSWR2
Return Loss-
Gain27dBi
Power - Max-
FeaturesLNA, Filter
TerminationConnector, IPEX MHFI
Ingress Protection-
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.311" (7.90mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AGGBP.25B.07.0060A
Related LinksAGGBP.25B, AGGBP.25B.07.0060A Datasheet, Taoglas Limited Distributor
AGGBP.25B.07.0060A Details Description
Related parts for AGGBP.25B.07.0060A
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONN FFC TOP 14POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 1.4A 100 MOHM TH datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf