Microsemi SoC AGLN060V2-VQG100
AGLN060V2-VQG100 picture photo
Mfg. Part Number
AGLN060V2-VQG100
Brief Description
IC FPGA 71 I/O 100VQFP
Datasheet Download
AGLN060V2-VQG100.pdf
Availability of AGLN060V2-VQG100
QUANTITY
AGLN060V2-VQG100 Order Process
Ship out your order
Specifications of AGLN060V2-VQG100
Internal Part NumberEIS-AGLN060V2-VQG100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package90
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells1536
Total RAM Bits18432
Number of I/O71
Number of Gates60000
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AGLN060V2-VQG100
Related LinksAGLN060V, AGLN060V2-VQG100 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
AGLN060V2-VQG100 Details Description
Related parts for AGLN060V2-VQG100
FIXED IND 1.5UH 535MA 220 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1.5KV NP0 1206 datasheet.pdf
FUSE AUTO 3A 32VDC BLADE ATO/ATC datasheet.pdf
SW ROLLR LEVER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 12P-2POS OPEN FRM datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf