Microsemi SoC AGLN060V5-VQG100
AGLN060V5-VQG100 picture photo
Mfg. Part Number
AGLN060V5-VQG100
Brief Description
IC FPGA 71 I/O 100VTQFP
Datasheet Download
AGLN060V5-VQG100.pdf
Availability of AGLN060V5-VQG100
QUANTITY
AGLN060V5-VQG100 Order Process
Ship out your order
Specifications of AGLN060V5-VQG100
Internal Part NumberEIS-AGLN060V5-VQG100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package90
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells1536
Total RAM Bits18432
Number of I/O71
Number of Gates60000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AGLN060V5-VQG100
Related LinksAGLN060V, AGLN060V5-VQG100 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
AGLN060V5-VQG100 Details Description
Related parts for AGLN060V5-VQG100
IC RHEOSTAT DALLAST 3V 100K 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER EH SIDE 6POS 2.5MM datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 120 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE FAST SEMICONDUCTOR 60A 600V datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V T2H 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 12V 1800W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf