Microsemi SoC AGLN250V2-ZCSG81I
AGLN250V2-ZCSG81I picture photo
Mfg. Part Number
AGLN250V2-ZCSG81I
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 60 I/O 81CSP
Datasheet Download
AGLN250V2-ZCSG81I.pdf
Availability of AGLN250V2-ZCSG81I
QUANTITY
AGLN250V2-ZCSG81I Order Process
Ship out your order
Specifications of AGLN250V2-ZCSG81I
Internal Part NumberEIS-AGLN250V2-ZCSG81I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package640
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesIGLOO nano
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells6144
Total RAM Bits36864
Number of I/O60
Number of Gates250000
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case81-WFBGA, CSBGA
Supplier Device Package81-CSP (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AGLN250V2-ZCSG81I
Related LinksAGLN250V, AGLN250V2-ZCSG81I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
AGLN250V2-ZCSG81I Details Description
Related parts for AGLN250V2-ZCSG81I
IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 datasheet.pdf
FUSE 250A 600V CERAM BODY CSA datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 1.5KV DARL 8DIP BJ datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 4.12 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 48W DOWNLIGHT 140 datasheet.pdf
ROUND SPACER M5 NYLON 1/2" datasheet.pdf
CABLE 11POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
FUSE 50A 660V DIN 00 AR datasheet.pdf