Microsemi SoC AGLP030V5-CS201
AGLP030V5-CS201 picture photo
Mfg. Part Number
AGLP030V5-CS201
Brief Description
IC FPGA 120 I/O 201CSP
Datasheet Download
AGLP030V5-CS201.pdf
Availability of AGLP030V5-CS201
QUANTITY
AGLP030V5-CS201 Order Process
Ship out your order
Specifications of AGLP030V5-CS201
Internal Part NumberEIS-AGLP030V5-CS201
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package384
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesIGLOO PLUS
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells792
Total RAM Bits-
Number of I/O120
Number of Gates30000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case201-VFBGA, CSBGA
Supplier Device Package201-CSP (8x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AGLP030V5-CS201
Related LinksAGLP030, AGLP030V5-CS201 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
AGLP030V5-CS201 Details Description
Related parts for AGLP030V5-CS201
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 10% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 5W SMBG datasheet.pdf