Astro Tool Corp. AGM06019
AGM06019 picture photo
Mfg. Part Number
AGM06019
Manufacturer
Product Category
Crimpers, Applicators, Presses - Accessories
Brief Description
GAGE M22520/6-019
Datasheet Download
AGM06019.pdf
Availability of AGM06019
QUANTITY
AGM06019 Order Process
Ship out your order
Specifications of AGM06019
Internal Part NumberEIS-AGM06019
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Tools
FamilyCrimpers, Applicators, Presses - Accessories
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AGM06019
Related LinksAGM0, AGM06019 Datasheet, Astro Tool Corp. Distributor
AGM06019 Details Description
Related parts for AGM06019
FERRITE CHIP 600OHM 25% 0402 SMT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1.5A DO214AA datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1A 63VDC 1206 datasheet.pdf
ADAPTER SOCKET 44-PLCC TO 40-DIP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 237 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 5W SMBJ datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 15W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
FUEHRUNGSSCHIENE R3 datasheet.pdf
DC/DC CONV POWER MOD 20W datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf