AVX Corporation AQ147M3R9CAJBE\1K
AQ147M3R9CAJBE\1K picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M3R9CAJBE\1K
Brief Description
CAP CER 3.9PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M3R9CAJBE\1K.pdf
Availability of AQ147M3R9CAJBE\1K
QUANTITY
AQ147M3R9CAJBE\1K Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M3R9CAJBE\1K
Internal Part NumberEIS-AQ147M3R9CAJBE\1K
Standard Package1,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M3R9CAJBE\1K
Related LinksAQ147M3R, AQ147M3R9CAJBE\1K Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M3R9CAJBE\1K Details Description
Related parts for AQ147M3R9CAJBE\1K
RES SMD 52.3OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENS 750PSI 22MM M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 4.81K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf