CTS Electronic Components TC50L3C32K7680
TC50L3C32K7680 picture photo
Mfg. Part Number
TC50L3C32K7680
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC50L3C32K7680.pdf
Availability of TC50L3C32K7680
QUANTITY
TC50L3C32K7680 Order Process
Ship out your order
Specifications of TC50L3C32K7680
Internal Part NumberEIS-TC50L3C32K7680
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC50
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32.768kHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC50L3C32K7680
Related LinksTC50L3C, TC50L3C32K7680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TC50L3C32K7680 Details Description
Related parts for TC50L3C32K7680
TVS DIODE 376VWM 602VC SMB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN RCPT 140POS .6MM FH 12H SMD datasheet.pdf
RES 22.0K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR 6POS 2.54MM HOUSING datasheet.pdf