Sullins Connector Solutions AGM15DRSN-S664
AGM15DRSN-S664 picture photo
Mfg. Part Number
AGM15DRSN-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
AGM15DRSN-S664.pdf
Availability of AGM15DRSN-S664
QUANTITY
AGM15DRSN-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of AGM15DRSN-S664
Internal Part NumberEIS-AGM15DRSN-S664
Number of Positions30
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AGM15DRSN-S664
Related LinksAGM15DR, AGM15DRSN-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
AGM15DRSN-S664 Details Description
Related parts for AGM15DRSN-S664
DIODE SCHOTTKY 40V 15A DO214AB datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A DPAK datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RF CABL MMCX ML STR / ML STR 12" datasheet.pdf
TAPE 5909 VHB FOAM 6" X 5YD datasheet.pdf