Sullins Connector Solutions AGM15DTMD-S189
AGM15DTMD-S189 picture photo
Mfg. Part Number
AGM15DTMD-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
AGM15DTMD-S189.pdf
Availability of AGM15DTMD-S189
QUANTITY
AGM15DTMD-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of AGM15DTMD-S189
Internal Part NumberEIS-AGM15DTMD-S189
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AGM15DTMD-S189
Related LinksAGM15DT, AGM15DTMD-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
AGM15DTMD-S189 Details Description
Related parts for AGM15DTMD-S189
D-SUB CABLE MML09K/MC10G/MFL09K datasheet.pdf
CABLE MCX/MCX-RA 12" RG-316 datasheet.pdf
DAUGHTER CARD W/DISCRETE INTRFC datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 15POS VERT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
PAC-QTUM-HE20-V3 CBL ASSY datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
CONN EDGE .100 12POS DR LOW P datasheet.pdf