Abracon Corporation AST3TQ53-T-16.384MHZ-1-SW-T5
AST3TQ53-T-16.384MHZ-1-SW-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-16.384MHZ-1-SW-T5
Brief Description
OSC TCXO 16.384MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-16.384MHZ-1-SW-T5.pdf
Availability of AST3TQ53-T-16.384MHZ-1-SW-T5
QUANTITY
AST3TQ53-T-16.384MHZ-1-SW-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-16.384MHZ-1-SW-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-16.384MHZ-1-SW-T5
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package500
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency16.384MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-16.384MHZ-1-SW-T5
Related LinksAST3TQ53-T-16., AST3TQ53-T-16.384MHZ-1-SW-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-16.384MHZ-1-SW-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-16.384MHZ-1-SW-T5
MOSFET N-CH 60V 1.6A SOT223 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SPACER FOR XG4E datasheet.pdf
CAP CER 194PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 1.89K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY LITE CURTAIN FINGER 644MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
AMPLIMITE ASY RCPT 109 1 SC datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.0043UF RADIAL datasheet.pdf