Vishay/Dale CRCW12104K12FKEAHP
CRCW12104K12FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12104K12FKEAHP
Brief Description
RES SMD 4.12K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12104K12FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12104K12FKEAHP
QUANTITY
CRCW12104K12FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12104K12FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12104K12FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.12k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12104K12FKEAHP
Related LinksCRCW12104, CRCW12104K12FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12104K12FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12104K12FKEAHP
TRIAC SENS GATE 1.2KV TO220AB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 11A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS CABLE PIN datasheet.pdf