Sullins Connector Solutions AGM25DTBT-S189
AGM25DTBT-S189 picture photo
Mfg. Part Number
AGM25DTBT-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
AGM25DTBT-S189.pdf
Availability of AGM25DTBT-S189
QUANTITY
AGM25DTBT-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of AGM25DTBT-S189
Internal Part NumberEIS-AGM25DTBT-S189
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row25
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AGM25DTBT-S189
Related LinksAGM25DT, AGM25DTBT-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
AGM25DTBT-S189 Details Description
Related parts for AGM25DTBT-S189
IC OPAMP INSTR 300KHZ TO100-10 datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 3-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SSD 72GB 2.5" UATA datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 228MA 1.62 OHM TH datasheet.pdf
JFET N-CH 10MA 200MW CP datasheet.pdf
CAP CER 5500PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 3.4A datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 OLIVE datasheet.pdf
10000UF 100V 50X105MM 85C 10000H datasheet.pdf