Yageo AHA10BJB-22R
AHA10BJB-22R picture photo
Mfg. Part Number
AHA10BJB-22R
Brief Description
RES CHAS MNT 22 OHM 5% 100W
Datasheet Download
AHA10BJB-22R.pdf
Availability of AHA10BJB-22R
QUANTITY
AHA10BJB-22R Order Process
Ship out your order
Specifications of AHA10BJB-22R
Internal Part NumberEIS-AHA10BJB-22R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)100W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 250°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension3.504" L x 2.756" W (89.00mm x 70.00mm)
Height1.791" (45.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AHA10BJB-22R
Related LinksAHA10B, AHA10BJB-22R Datasheet, Yageo Distributor
AHA10BJB-22R Details Description
Related parts for AHA10BJB-22R
CONN HEADER 14POS 1.27MM GOLD datasheet.pdf
FERRULE NON INS 6AWG 25/32" datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE ASSY MT-RJ/DUP SC 625 1M datasheet.pdf
FIXED IND 33MH 60MA 68 OHM TH datasheet.pdf
RES 150 OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D4SL-N2HFA-D5 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf