Cornell Dubilier Electronics AHA224M50B12T-F
AHA224M50B12T-F picture photo
Mfg. Part Number
AHA224M50B12T-F
Brief Description
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD
Datasheet Download
AHA224M50B12T-F.pdf
Availability of AHA224M50B12T-F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AHA224M50B12T-F Order Process
Ship out your order
Specifications of AHA224M50B12T-F
Internal Part NumberEIS-AHA224M50B12T-F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLAVS,AHA 05/Sep/2014
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)905 Ohm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AHA224M50B12T-F
Related LinksAHA224M, AHA224M50B12T-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
AHA224M50B12T-F Details Description
Related parts for AHA224M50B12T-F
RES 39.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT DEV PUREPATH WIRLESS HDSET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SAR 500KSPS 10UMAX datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf