PUI Audio, Inc. AI-2429-TWT-12V-2-R
AI-2429-TWT-12V-2-R picture photo
Mfg. Part Number
AI-2429-TWT-12V-2-R
Brief Description
BUZZER PIEZO 12VDC 2.9KHZ PCB
Datasheet Download
AI-2429-TWT-12V-2-R.pdf
Availability of AI-2429-TWT-12V-2-R
QUANTITY
AI-2429-TWT-12V-2-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AI-2429-TWT-12V-2-R
Internal Part NumberEIS-AI-2429-TWT-12V-2-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2.9kHZ Constinuous
3D ModelAI-2429-TWT-12V-2-R.igs
Standard Package50
SeriesAI
PackagingTray
Input TypeDC
Voltage - Rated12VDC
Voltage Range3 ~ 20V
Frequency2.9kHz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level100dB @ 12V, 10cm
Current - Supply8mA
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
WashableYes
TerminationPC Pins
Size / Dimension23.8mm Dia x 16.0mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AI-2429-TWT-12V-2-R
Related LinksAI-2429-T, AI-2429-TWT-12V-2-R Datasheet, PUI Audio, Inc. Distributor
AI-2429-TWT-12V-2-R Details Description
Related parts for AI-2429-TWT-12V-2-R
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5MM datasheet.pdf
OSC XO 44.736MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC FIFO 64X36 7-5NS 144BGA datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf