PUI Audio, Inc. AI-2429-TWT-12V-4-R
AI-2429-TWT-12V-4-R picture photo
Mfg. Part Number
AI-2429-TWT-12V-4-R
Brief Description
BUZZER PIEZO 12VDC 2.9KHZ PCB
Datasheet Download
AI-2429-TWT-12V-4-R.pdf
Availability of AI-2429-TWT-12V-4-R
QUANTITY
AI-2429-TWT-12V-4-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AI-2429-TWT-12V-4-R
Internal Part NumberEIS-AI-2429-TWT-12V-4-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2.9kHZ Constinuous
Standard Package1,000
SeriesAI
PackagingBulk
Input TypeDC
Voltage - Rated12VDC
Voltage Range3 ~ 20V
Frequency2.9kHz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level95dB @ 12V, 10cm
Current - Supply8mA
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
WashableYes
TerminationPC Pins
Size / Dimension23.8mm Dia x 16.0mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AI-2429-TWT-12V-4-R
Related LinksAI-2429-T, AI-2429-TWT-12V-4-R Datasheet, PUI Audio, Inc. Distributor
AI-2429-TWT-12V-4-R Details Description
Related parts for AI-2429-TWT-12V-4-R
RES ARRAY 9 RES 150 OHM 10SSIP datasheet.pdf
TERM DISC W/PLUG 400V 10A WM BG datasheet.pdf
JFET N-CH 40V 0.225W SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf