Abracon Corporation AIAC-0805C-39NK-T
AIAC-0805C-39NK-T picture photo
Mfg. Part Number
AIAC-0805C-39NK-T
Brief Description
FIXED IND 39NH 380MA 25.7 MOHM
Datasheet Download
AIAC-0805C-39NK-T.pdf
Availability of AIAC-0805C-39NK-T
QUANTITY
AIAC-0805C-39NK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AIAC-0805C-39NK-T
Internal Part NumberEIS-AIAC-0805C-39NK-T
3D ModelAIAC-0805C.pdfAIAC-0805C.stp
Standard Package1
SeriesAIAC-0805C
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreAir
Inductance39nH
Tolerance±10%
Current Rating380mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)25.7 mOhm Max
Q @ Freq70 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant1.5GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test300MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.112" L x 0.071" W (2.85mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIAC-0805C-39NK-T
Related LinksAIAC-080, AIAC-0805C-39NK-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AIAC-0805C-39NK-T Details Description
Related parts for AIAC-0805C-39NK-T
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 179MA 3.13 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
08+08 DIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 5W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf